مشاوره رایگان ورود / ثبت نام 09200546654 021-91691154

مشاوره تخصصی رایگان

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
بیت کوین کش

معرفی و بررسی بیت کوین کش

اصول بیت کوین کش را کشف کنید – یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا و یک ارز دیجیتال برجسته. در مورد ریشه ها، ویژگی ها و تفاوت آن با بیت کوین بیاموزید. مزایا، موارد استفاده و تأثیر بالقوه بیت‌کوین کش را در دنیای پرداخت‌های دیجیتال و تراکنش‌های مالی بررسی کنید.

بیت کوین کش (Bitcoin cash) چیست؟

بیت کوین کش یک نسخه به روز شده از نرم افزار بیت کوین است که در 1 آگوست 2017 منتشر شد و نماد اختصاری آن BCH میباشد. 
 در واقع بیت کوین کش یک ارز دیجیتالی دیگر است که در یک هارد فورک از بیت کوین کلاسیک جدا شد. بیت کوین کش با افزایش اندازه و حجم بلوک ها، اجازه می دهد که تراکنش های بیشتری در مدت زمان کمتری پردازش شود.

از زمان راه اندازی، بیت کوین با فشار از اعضای جامعه خود در مورد مقیاس پذیری آن مواجه شد. به طور خاص، اندازه بلوک ها – که در 1 مگابایت یا یک میلیون بایت در سال 2010 تنظیم شد، سرعت پردازش معاملات را کاهش داد، بنابراین درست همانطور که محبوبیت آن را افزایش می داد پتانسیل ارز را نیز محدود می کرد. به این دلیل محدودیت 1 مگابایتی اندازه بلوک ها به کد بیت کوین اضافه شد تا از حملات هرزنامه بر روی شبکه بیت کوین جلوگیری شود.

تا آن زمان به دلیل اینکه ارزش هر بیت کوین پایین بود خللی در پردازش معاملات و تراکنش ها ایجاد نمیشد تا اینکه در سال 2015، ارزش بیت کوین ها به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافت و متوسط ​​اندازه هر بلوک به 600 بایت رسید و سناریویی ایجاد کرد که هر چه اندازه بلوک ها به محدودیت 1 مگابایتی نزدیک تر شود در آن زمان معامله می تواند به تاخیر بیفتد زیرا بلوک ها به حداکثر ظرفیت خود می رسند.

ارتقا اصلی ارائه شده توسط بیت کوین کش افزایش محدودیت بلاک ها به 8 مگابایت است. این به طور موثر اجازه می دهد تا معدنچیان در زنجیره BCH بتوانند تراکنش های بیشتری را در هر ثانیه پردازش کنند.این باعث می شود معاملات سریع تر و ارزان تر انجام شود و تجربه بسیار نرم و شفاف تری را برای کاربران به همراه دارد.

چرا بیت کوین کش ایجاد شد؟

 بیت کوین کش ایجاد شد تا کیفیات ضروری پول را که در نرم افزار بیت کوین اصلی وجود داشت، باز گرداند. در طول سالها، این ویژگی ها از هسته بیت کوین فیلتر شد و پیشرفت توسط افراد مختلف، سازمان ها و شرکت هایی که در توسعه پروتکل بیت کوین دخیل بودند، تحت فشار قرار گرفت و عملا توسعه بیت کوین سرکوب شد. نتیجه این میشود که هسته بیت کوین در آن زمان که به حداکثر ضرفیت خود برسد به دلیل هزینه هایی که به طور فزاینده در هر معاملات بالا میرود و زمان انتقال که از ساعت ها به روز طول خواهد کشید.

در تصویر زیر میتوانید مشاهده کنید که در تاریخ 02/10/2017 ظریفت بلوک ها به حداکثر خود که 1 مگابایت هست رسیده اند. پس بیت کوین با این شرایط به عنوان پول غیر قابل استفاده میشود. این همه مشکلات به دلیل پر شدن بلوک های هسته بیت کوین ایجاد خواهد شد. 

ظرفیت بلوک ها

 بنابراین بیت کوین کش ایجاد شد تا با ارتقا محدودیت بلوک ها از 1 مگا بایت به 8 مگابایت از بوجود آمدن این مشکلات جلوگیری کند.  اساسا بلوک ها گروه بندی معاملات جدیدی  است که به بلوک چین اصلی اضافه می شوند. در بیت کوین، معاملات توسط بلوک پردازش می شوند. بیت کوین برای هدفگیری و پردازش 6 بلوک در هر ساعت یا یک بلوک در هر ده دقیقه طراحی شده است.

سالها پیش، یک محدودیت مصنوعی برای اندازه بلوک ها به کد هسته بیتکوین اضافه شد تا از حملات احتمالی جلوگیری شود ، در این حملات هکر ها متوانند با ایجاد تعداد زیادی از معاملات ، شبکه را تضعیف کنند. در آن زمان، تراکنش ها رایگان بود، بنابراین مهاجمان می توانستند با ایجاد تعداد زیادی از معاملات سوری از طریق ارسال پول به کیف های پول خود ظرفیت بلوک ها را به حداکثر برسانند و هر شخص دیگری را(استخراج کنندگان) در شبکه برای بارگیری و ذخیره مقادیر زیادی اطلاعات سوری، مجبور کند.

حد اندازه بلوک به طور خودسرانه در 1 مگابایت (یعنی اندازه ظرفیت یک فلاپی دیسک در اواسط دهه 1980) تنظیم شد.! در آن زمان، یعنی در اوایل راه اندازی بیت کوین همان ظرفیت 1 مگابایتی نیز هزاران برابر بیشتر از استفاده واقعی بود که شبکه بهش نیاز داشت اما از بیم حملات هکر ها این محدودیت ایجاد شده بود. واضح است که محدودیت اندازه بلوک هرگز به معنای خنثی کردن رشد شبکه نبود، بلکه صرفا برای دفاع از حملات احتمالی به شبکه بیت کوین بود.

پیوستن کاربران بیشتر به بیت کوین به آرامی آغاز شد و تا سال 2012، بلاک چین پردازش 250 تراکنش در هر بلوک یا تقریبا 1500 تراکنش در ساعت را انجام میداد. دو سال دیگر این تعداد دو برابر شد و تا سال 2014 شبکه بیت کوین پردازش 500 تراکنش در هر بلوک را انجام داد. اما امروزه شبکه بیت کوین حداکثر ظرفیت خود را دارد و تقریبا 2500 تراکنش در هر بلوک را پردازش می کند.

ظرفیت تراکنش

بلوک های با ظرفیت کوچک به ایجاد تراکم در شبکه منجر شد زیرا تقاضا برای معاملات بیت کوین همچنان در حال رشد است. به خاطر داشته باشید که برای تأیید و پردازش، یک تراکنش بیتکوین باید در یک بلوک قرار گیرد. اگر بلوک ها پر شده باشند، معامله شما باید منتظر بماند تا در بلوک بعدی گنجانده شود، اما بلوک بعدی هم ممکن است کامل شده باشد، زیرا دیگران هزینه های بالاتری را نسبت به شما پرداخت می کنند و غیره. زیرا شما برای انجام سریعتر تراکنش خود میتوانید با پرداخت هزینه بیشتر تراکنش خود را در اولین بلوک برای تایید بگنجانید.

این احتقان منجر به افزایش کارمزد های شبکه شده است که در آن کاربران را به پرداخت هزینه اضافی برای قرار گیری در بالای لیست معاملات مجبور کرده است و در این زمان، بیش از 130،000 معاملات غیرقابل تایید در هسته بیت کوین وجود دارد که در حالت انتظار قرار دارند تا شاید بتوانند در بلوک های بعدی قرار گیرند. بدتر از همه، توسعه دهندگان هسته بیت کوین یا مایل نبودند یا قادر به افزایش محدودیت بلوک ها نبودند.

به گفته خود، توسعه دهندگان هسته بیت کوین این “کارمزد بالای شبکه” و عدم انجام معاملات را به عنوان یک صفات مثبت از شبکه بیت کوین می بینند! این باعث شده که بسیاری در جامعه به دلیل سرخوردگی از رشد و توسعه هسته بیت کوین به دلیل افزایش هزینه ها و افزایش زمان معامله در بیت کوین به فکر ایجاد ارز رمزنگاری شده جایگزین باشند. در نتیجه بیت کوین از نزدیک به 100 درصد از سهم بازار در فضای ارز های رمزنگاری شده به زیر 35 درصد نسبت به زمان انتشارش نزول کرده است. در تصویر زیر میتوانید براحتی صحت این گفته را مشاهده کنید.

دامیننس بیت کوین

اما حالا بیت کوین کش ورود میکند:

یک ارتقاء بوجود آمده توسط جامعه توسعه دهنگان و به عنوان یک چنگال سخت(HARD FORK) شناخته می شود که اندازه بلوک را تا 8 مگابایت افزایش داده است و رقیب بسیار جدی برای بیت کوین محسوب میشود و جایگاه کنونی بیت کوین را تهدید می کند. در واقع درک ناقصی از اقتصاد منجر به شکست بیت کوین و تولد بیت کوین کش شد.

blocksize یا ظرفیت بلوک چیست؟

برای توضیح اینکه چگونه محدودیت اندازه بلوک بر سرعت و هزینه معاملات در blockchain تأثیر می گذارد، اجازه دهید از مثال زیر استفاده کنیم:

بعد از ظهر جمعه است و شما برای گذراندن اوقات فراغت خود به بهترین شهربازی شهریتان میروید. قبل از اینکه آنجا به بهترین شهربازی شهر شما تبدیل شود در یک مکان کوچک ساخته شده بود و هزینه ورودی شهربازی نیز اندک بود. به یکباره مسئولین شهربازی اعلام میکنند که چند وسیله بسیار هیجان انگیز جدید در شهربازی نصب شده است و امشب افتتاح میشود.

ناگهان مردم شروع میکنند در مورد این موضوع صحبت کردن و همگی به دوستان خود نیز اطلاع میدهند و هرشخصی که این خبر را میشنود برای سوار شدن بر روی وسایل جدید به شهربازی میرود اما مشکل اینجاست که شهربازی کوچک است و تنها میتواند 1000 نفر جمعیت را در خود جای دهد. در این قیاس شهربازی را یک بلوک در نظر بگیرید و هر یک از مراجعه کنندگان را به عنوان یک تراکنش بیت کوین قرار دهید.

هنگامی که شهربازی (بلوک) با 1000 نفر مراجعه کننده (تراکنش ها) پر میشود، مسئول شهر بازی دستور میدهد جلوی ورود افراد به شهربازی را بگیرند و هزینه ورودی را به طور فزاینده ای افزایش دهند (کارمزد تراکنش) و افرادی که بیرون هستند از تجمع خودداری کنند و برای ورود یک صف را تشکیل دهند.

مردم بیشتر و بیشتر به سمت شهربازی می روند و وضعیت بسیار بد میشود و تعداد افرادی که در انتظار ورود به شهربازی و استفاده از دستگاه های جدید هستند تقریبا به 10،000 نفر میرسد و مسئولین شهربازی هزینه ورودی را به طور متوسط ​​100 دلار افزایش داده اند. شما چندین ساعت است که بلیط خریده اید و در انتظار هستید، اما افرادی هستند که مایل به پرداخت هزینه بیشتر از شما هستند تا بتوانند به جلوی صف بروند. حتی بدتر از همه، هر فرد (تراکنش) تنها مجاز به پرداخت یک بار هزینه ورود خود می باشد. هنگامی که شما برای اولین بار در صف ایستاده بودید فکر می کردید که ورودی 20 دلاری برای ورود سریع شما به شهربازی کافی است، اما اکنون چندین هزار نفر به صف پیوستند و گفتند که بیشتر از شما هزینه ورودی پرداخت می کنند و شما هیچ کاری نمی توانید انجام دهید.

با ادامه این وضعیت در روز های دیگر و شکایات زیادی که از سوی مراجعه کنندگان بلند شده است، مدیریت شهربازی به طرز قاطعانه از ساختن فضای بزرگتر برای شهربازی اجتناب کرده است و این وضعیت هر روز ادامه دارد.بدین ترتیت شاید شما فرصت پیدا نکنید حتی با گذشت چند روز از هزینه ای که پرداخت کرده اید استفاده کنید و هر روز افرادی که هزینه بیشتری را برای ورود پرداخت میکنند به جلوی صف میروند و باز هم نوبت به شما نخواهد رسید.

درکل با هزینه متوسط 140 دلار در هر تراکنش و بیش از 130،000 تراکنش غیرقابل تایید، بیت کوین که به طور صریح به عنوان یک سیستم نقدی به نام “peer to peer electronic” ایجاد شده است، اکنون برای تجار و اکثر کاربران موجود در کشورهای توسعه یافته غیرقابل استفاده است ، چه برسد به کاربران در کشورهای کوچکتر در حال توسعه.!

آیا بیت کوین کش ارزان تر از بیت کوین قابل استفاده است؟

بله ارزانتر خواهد بود. از آنجا که هزینه های معامله در هر دو نسخه به واحد ساتوشی در هر بایت (satoshis-per-byte) اندازه گیری می شود، راهکار شما برای اندازه گیری دقیق هزینه های بیت کوین به دلار نیست، بلکه به ساتوشی است. بنابراین با بالاتر رفتن ارزش بیت کوین کارمزدهای تراکنش ها نیز افزایش میباشد.

علاوه بر آن از آنجا که بلوک های بیتکوین همیشه پر است و یک صف بزرگ از تراکنش های مردم بوجود می آید، در حال حاضر، برای اینکه تایید تراکنش خود را به جلو بیاندازید باید بیش از 900 ساتوشی در هر بایت برای ورود به یک بلوک پرداخت کنید. در زمان نوشتن این مطلب کارمزد تراکنش برای انجام یک معامله بیت کوین 30 دلار هزینه می شود.

دو هفته قبل یک روزنامه نگار در توییت خود گفت که او 15 دلار برای ارسال 100 دلار ارزش بیت کوین از کیف پول دیجیتال به یک کیف پول سخت افزاری پرداخت کرده است.!  همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید میانگین کارمزد تراکنش ها در بیت کوین در تاریخ 21-12-2017 به بالای 50 دلار رسیده است.

کارمزد بیت کوین کش

اما در بیت کوین کش، میانگین هزینه تراکنش  19 ساتوشی در هر بایت است. با بیت کوین کش، شما همچنین می توانید هزینه های خود را به صورت دستی با پرداخت 2 ساتوشی بیشتر در هر بایت تراکنش خود را در بلوک بعدی بگنجانید چرا که اتاق های بسیاری در بلوک های بیت کوین کش برای هر کسی که می خواهد یک معامله را انجام دهد وجود دارد.

کارمزد های بیت کوین در پایان سال 2017 بطور متوسط بیش از 30 دلار بوده است. این به این معنی است که آدرس های کیف پول هایی با کمتر از 30 دلار در آن غیر قابل استفاده خواهد بود زیرا باید حداقل 30 دلار هزینه را پرداخت کند تا حتی بتواند یک معامله را ارسال کند. 
 تصور کنید که بخواهید یک ساندویچ 10 دلاری بخرید و صندوقدار به شما بگوید:  لطفا 40 دلار پرداخت کنید چراکه مبلغ مالیات 30 دلار میشود..!

حتی یک کیف پول بیت کوین با 100 دلار موجودی ، عملا سی درصد از ارزش خود را به زودی از دست خواهد داد. تصور کنید که بخواهید به دوستتان 100 دلار بیت کوین بفروشید، اما هنگامی که اعتبار به حساب دوستتان میرسد، فقط 70 دلار برای آنها ارزش دارد و به محض اینکه او هم بخواهد از آن استفاده کند، ارزش آن فقط 40 دلار می شود. این وضعیت فعلی بیت کوین است که کاملا شکسته شده است.!

آیا بیت کوین هنوز مفید است؟

حامیان بیت کوین اغلب می گویند بیت کوین هرگز به معنای واقعی یک ارز نیست و طبقه بندی واقعی آن به عنوان یک سرمایه گذاری محسوب میشود و بیت کوین را “طلا دیجیتال” میدانند. به این ترتیب، توسعه دهندگان  بیت کوین هزینه های هنگفتی را دریافت می کنند و خود را برای حفظ زمان معامله آهسته تشویق می کنند تا کاربران را مجبور به پرداخت کارمزدهای بالا بکنند.

به غیر از این واقعیت ، واقعیت دیگری نیز وجود دارد آن هم این است که این نوع نگرش توسعه دهندگان بیت کوین در مخالفت مستقیم با روح اصلی بیت کوین قرار دارد و اگر این روند ادامه پیدا کند. چنین ادعایی که بیت کوین یک ارز دیجیتالی همتا به همتا است کاملا بی معنی میشود و بیت کوین با این شرایط فقط ابزاری است که میتواند اعتبارات را در خود ذخیره و فراخوانی کند. اینکه شما 30 دلار از ارزش سرمایه خود را در هر بار استفاده از دست بدهید آیا سرمایه گذاری است یا از دست دادن سرمایه!؟ 

بیت کوین تا اواخر سال 2017، به عنوان یک ارز بی ثبات،  دقیق تر قابل درک نیست، شاید بتوان آن را به طور سوداگرانه ای یک سرمایه گذاری دانست، و چیزی کمتر از یک نوع پول مفید است. به هر حال هم بیت کوین و هم بیت کوین کش، ارزهای حمایت شده با تقاضای بالا هستند.

ارزش بیت کوین چیست؟ جز ترکیبی از ابزار به عنوان یک ارز ، و این واقعیت است که مردم تمایل دارند و می خواهند مالک آن باشند. اما بیت کوین دیگر به عنوان یک ارز به دلیل هزینه های فوق العاده و زمان تأیید آهسته عمل نمی کند. با این حال، تا زمانی که تقاضا برای خرید سکه ادامه یابد، بیت کوین همچنان به فروش معنی دار در مبادلات باز ادامه خواهد داد.

آیا بیت کوین کش یک آلت کوین است؟

مهم است که توجه داشته باشید بیت کوین کش نه یک آلت کوین است و نه ماهیت بیت کوین را از دست داده است. بیت کوین کش یک چنگال سخت است که در هسته بیت کوین رخ داد، به این معنی که تراکنش های آن در دفتر کل بیت کوین که همان بلاک چین است انجام میشود. در واقع شاید بیت کوین کش همان بیت کوین بنظر بیاید چون همانطور که به آن اشاره شد، یک سیستم پول نقد peer to peer یا همتا به همتا می باشد. این بدان معنا نیست که بیت کوین کش واقعا بیت کوین باشد. بدیهی است که این دو نسخه از شبکه های مختلف هستند، دارای نمادهای مختلف ریسک و تجارت با قیمت های مختلف هستند. اما بیت کوین کش، به میزان بسیار بیشتری، به عنوان یک ارز عمل می کند.

مردم در سراسر جهان به سیستم های پرداخت دیجیتال باور پیدا کرده اند و در طول سال های اولیه عرضه آنها، سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه انجام دادند که منجر به ظهور پدیده جهانی بیت کوین شد که امروزه آن را مشاهده میکنیم. این روحیه نیز به صراحت در آینده بیت کوین کش موج میزند و بطور کلی از بیت کوین و ادعای مبنی بر ذخیره ارزش یا جنبه سرمایه گذاری بودنش خود را دور میداند و به واقع یک ارز دیجیتال همتا به همتا میباشد.

هزینه های معامله پایین و زمان تأیید سریع به این معنی است که هر دو بازرگانان و کاربران از سراسر جهان می توانند تکنولوژی Bitcoin Cash را بکار ببرند و در حین انجام این کار خود و اقتصاد محلی خود را بهره مند کنند. در حال حاضر بار اصلی معاملات در بیت کوین بارگذاری می شود تا برچسب قیمت 15،000 دلاری آن را در هنگام مقابله با نسخه ارزان قیمت و البته ارتقاء یافته بیت کوین کش توجیح کند.

برخی از شاخص های کلیدی بیت کوین و بیت کوین کش در سال 2017

عنوانبیت کوینبیت کوین کش
سرعت پرداختتا 10 ساعت یا بیشتر برای تایید تراکنشتقریبا فوری
کارمزدمیانگین 30 دلار برای هر تراکنش0.003 دلار برای هر تراکنش
ظرفیت بلوک1 مگابایت8 مگابایت
امنیتیک تیم دیکته میکند که چگونه کار کندبیش از 6 تیم با هم رقابت میکند برای ارتقا

مزایای استفاده از بیت کوین کش چیست؟

میانگین کارمزد تراکنش ها در بیت کوین کش بسیار پایین است و به طور متوسط زمان تایید تراکنش ها کمتر از 10 دقیقه میباشد زیرا در هر یک از بلوک های خالی تمایل برای قرار دادن تراکنش های در حالت انتظار قرار دارد و تراکنش های در حالت انتظار به صورت خودکار در بلوک های جدید و خالی گنجانده میشوند و اینطور نیست که هر شخص کارمزد بیشتری پرداخت کند به جلوی صف برود! این بدان معنی است که بیت کوین کش را می توان به شیوه ای مشابه پول نقد استفاده کرد. 

چگونه می توان بیت کوین کش را خریداری کرد؟

سایت Coinbase و سایت تبادل GDAX اعلام کردند خرید و فروش کامل برای Bitcoin Cash را ارائه می دهند. شما همچنین می توانید لیستی از خریداران محلی و فروشندگان را از طریق پلت فرم LocalBitcoinCash پیدا کنید. در سایت های تبادل ارز رمزنگاری مانند Shapeshift و Changelly میتوانید بصورت آنی بیت کوین کش خریداری کنید.

همچنین یکی از بهترین سایت تبادلات ارزهای دیجیتال که با استقبال بسیار زیادی کاربران ایرانی مواجه شده است سایت Chenger.com میباشد که شما میتوانید در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید و اولین خرید BCH خود را براحتی توسط دلار پرفکت مانی انجام دهید این سایت از تبدیل BTC به BCH نیز پشتیبانی می کند و همچنین میتوانید با پرداخت ارزهای دیجیتال دیگر آن را با بیت کوین کش مبادله کنید. برای لیست کامل وب سایت های خرید و فروش بیت کوین کش، لیست مبادلات را در BitcoinCash.org مشاهده کنید.

چه افرادی بیت کوین کش را می پذیرند؟

بیت کوین کش در حال حاضر برای تجارت الکترونیک، بازی، انتشارات، معاملات کوچک و سایر پرداخت های آنلاین استفاده می شود. در اینجا یک لیست کوتاه از سایت های محبوب و خدمات که در آن شما می توانید بیتکوین کش استفاده کنید قابل مشاهده است.

  • Accepted Bitcoin Cash Initiative – فهرستی از سایت های بازاریابی / بازرگانانی که بیت کوین کش را قبول می کنند.
  •   Yours.org – یک پلت فرم انتشار محتوای با کیفیت که در آن شما می توانید برای ارائه محتوای با کیفیت بیت کوین کش دریافت کنید و به دیگران برای ایجاد محتوای با کیفیت برای شما بیت کوین کش پرداخت کنید
  •  Bitpay – یک راه حل پرداخت پیشرو است که شما با ارائه کارت اعتباری ویزا می توانید بیت کوین کش دریافت کنید.

چرا بعضی از مردم بیت کوین کش را “bcash” می نامند؟

بعضی از آنها با Bitcoin Cash به دلایل شخصی مخالف هستند و مایلند جایگاه آن را به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت کوین تضعیف کنند. آنها به جای ارائه انتقادی فنی یا اقتصادی از بیت کوین کش ، آن را با عنوان “bcash” در رسانه های اجتماعی نام میبرند و امیدوار هستند که این نام مستعار منجر به سردرگمی و کاهش میزان پذیرش بیت کوین کش توسط مردم شود.

بنابراین اگر در کیف پول هایی یا در سایت های تبادل با اصطلاح “bcash” مواجه شدید آنها به احتمال فراوان به بیت کوین کش اشاره دارند؛ اما باید توجه داشت که “bcash” نام صحیح و یا اختصار معمولی Bitcoin Cash نیست و تلاش خصمانه برای به اشتباه انداختن کاربران است. بهتر است در هنگام برخورد با هر شخصی که از اصطلاح “bcash” به جای نام واقعی ارز، بیت کوین کش استفاده می شود، با احتیاط عمل کنید.

در انتها باید گفت ممکن است در آینده به توجه استقبال کاربران از دیگر ارزهای دیجیتال و در نتیجه تضعیف شدن هر چه بیشتر بیت کوین توسعه دهندگان آن به فکر ارتقاء ویژگی های آن بیوفتند تا دوباره بتواند به جایگاه اصلی خود بازگردد و البته در این مدت نیز توسعه دهندگان ارزهای دیگر برای بهبود ویژگی های ارزهای دیجیتالی خود دست از تلاش برنخواهند داشت.

اشتراک در
من را با خبر کن از
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Conditions for submitting website validation request

The websites we check are websites that are relevant to the scope and subject matter of our website. For example: Forex websites, brokers, ICOs, exchange, HYIP, cloud mining, PTC, Survey, faucet, investment, wallet, trading, betting, digital payments and the like. Request to check websites whose subject matter is unrelated to the scope of Clixori activity will not be accepted and Clixori will not have any obligation to check them.

Before submitting a request, the user is required to search for the desired website in the scams table, and if the website in question is in the table, do not send a request for it.

Sending requests for websites that are in the scam table is prohibited.

If a request is submit for the websites in the table, Clixori will not have any obligation to Check them and the user will receive a warning from us, and if the user does not heed the warning and for the second time If he submits such a request, his access will be blocked on the application form.

Announcing the status of websites (under any title) by us should not be considered as definitive status of websites.

Any profit, loss or consequences of the decision and action of users in order to operate or not, investment or non-investment and other items on any website is the responsibility of the users themselves and we are not responsible for this.

Submitting a website validation request is only part of the research that a user can do to find out the validity of a website.

Therefore, users are obliged to take any other action that is necessary to gain more awareness.

Ultimately, all users are free to trust on any information they want, and users are responsible for their own decisions and actions.

Therefore, no responsibility rests with the managers, experts and employees of Clixori.

Growبه لیست سفید ما بپیوندید!

برای اینکه بخشی از لیست سفید انحصاری مجموعه پالت پارتی شوید و ان اف تی ها را بصورت رایگان بدست بیاورید، از شما می‌خواهیم کانال‌های توییتر، اینستاگرام و دیسکورد ما را دنبال کنید.

مشاهده صفحه دراپ
DiscordTwitterInstagram