انجمن کاربران ورود - ثبت نام EN
آموزش ووچر پرفکت مانی

معرفی و آموزش ووچر پرفکت مانی

e-voucher

ووچر یک کوپن الکترونیکی است.
Voucher در پرفکت مانی یکی از راه های واریز و برداشت وجه میباشد.
شما میتوانید Voucher پرفکت مانی را به هر گیرنده ای در سراسر جهان ارسال کنید حتی اگر آن شخص حساب پرفکت مانی نداشته باشد.
به این معنی که افرادی هم که در پرفکت مانی حساب ندارند میتوانند از ووچر ها استفاده کنند.
درواقع ووچرها چیزی شبیه کارت های شارژ اعتباری هستند.
ووچرها دارای یک شماره سریال و یک رمز میباشند که بصورت کدهای چند رقمی میباشد.
اعتبار درون ووچرها قابل انتخاب هست و شما میتوانید از 1 دلار تا هر رقمی که در حسابتان موجودی داشته باشید اعتبار و ارزش ووچرها را انتخاب کنید و محدودیتی در تعداد آن نیز نخواهید داشت.

تصویر یک ووچر

ووچر پرفکت مانی چیست؟

دارندگان ووچر پرفکت مانی میتوانند ار آن در تمامی سایت های پذیرنده این نوع کارت استفاده کنند ، خرید کنند و یا حساب های خود را شارژ کنند حال چه حساب پرفکت مانی داشته باشند چه نداشته باشند استفاده از این ووچرها برای آنها امکانپذیر میباشد.
همچنین دارندگان ووچر پرفکت مانی میتوانند در بیش از 200 صرافی تایید شده در سراسر جهان این ووچرها را به پول نقد یا ارزهای دیگر تبدیل کنند و همچنین میتوانند در تمامی وبسایت های پذیرنده این حساب ووچرها را خرج کنند و با آن محصول خریداری کنند و یا حسابشان را در آن سایت ها شارژ کنند، سایت هایی نظیر کلیک بوک،فامیلی کلیکس و صدها سایت کلیکی دیگر.
بطور مثال شما میتوانید با استفاده از ووچر حساب خود را در سایت های کلیکی شارژ کنید حتی اگر حساب پرفکت مانی نداشته باشید.
مزییت دیگر ووچر پرفکت مانی این هست که از شما در هنگام خرج کردن و استفاده از آن کارمزدی کم نخواهد شد البته اگر حساب پرفکت مانی داشته باشید اما اگر حساب پرفکت مانی نداشته باشید 1.99 درصد (حدودا 2 %) باید کارمزد بپردازید.
استفاده از ووچر پرفکت مانی مزییت های دیگری نیز دارد که میتوان به محرمانه بودن آن اشاره کرد ، بطور مثال شما قصد دارید محصولی را خریداری کنید اما قصد ندارید اطلاعات خود یا اطلاعات حساب خود را وارد بکنید در این حالت میتوانید از ووچر برای این کار استفاده کنید.
یا بر عکس این موضوع قصد دارید پولی را دریافت کننید اما به هر دلیلی نمیخواهید که شماره حساب خود را در اختیار کسی قرار دهید بنابراین از شخص مورد نظر میخواهید مبلغ را بصورت ووچر در اختیار شما قرار دهد.
 یک ویژگی دیگری که ووچرها دارند این است که تاریخ انقضا ندارند و اعتبار آنها تا زمانی که بطور کامل استفاده نشده اند از بین نخواهد رفت.
در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل ایجاد و خرید یک ووچر را مشاهده کنید و بعد از آن نیز نحوه استفاده از ووچر پرفکت مانی و خرج کردن آن را فرا بگیرید.
در ابتدا به منظور ایجاد و خرید یک ووچر وارد حساب پرفکت مانی خود شوید و از منوی بالا صفحه بر روی گزینه Withdraw کلیک کنید تا وارد بخش برداشت شوید.

نحوه ایجاد ووچر پرفکت مانی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید شما میتوانید اعتبار درون حساب پرفکت مانی خود را به چندین روش برداشت کنید که یکی از این روش ها e-voucher یا همان کوپن الکترونیکی میباشد.
به همین منظور بر روی گزینه ای-ووچر کلیک میکنیم.

روش ساخت ووچر پرفکت مانی

در صفحه بعدی و در این بخش شما برای ایجاد ووچر و خرید آن باید بر روی گزینه Purchase a new e-voucher کلیک کنید

آموزش خرید ووچر پرفکت مانی

درمرحله بعدی همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید شما باید ابتدا از کادر Account to charge from حسابی را که در آن اعتبار دارید انتخاب کنید و بعد از آن در کادر Amount of e-voucher مقدار اعتبار ووچر را که میخواهید ایجاد کنید وارد کنید.
(برای این آموزش ما مقدار 4 دلار را وارد کرده ایم)
و در ادامه باید بر روی دکمه preview purchase کلیک کنید.

خرید ووچر

در صفحه و مرحله بعدی شما پیشنمایشی از اطلاعات ایجاد و خرید ووچر پرفکت مانی را مشاهده میکنید اطلاعاتی نظیر شماره حسابی که میخواهید از اعتبار آن برای خرید ووچر استفاده کنید،مقدار اعتبار ووچر و همچنین مقدار کارمزدی که برای ایجاد این ووچر باید بپردازید را مشاهده میکنید و در آخر نیز مجموع رقم قابل پرداخت مشخص شده است.
(لازم به ذکر است برای خرید و ایجاد ووچر 0.05 نیم درصد مبلغ آن به عنوان کارمزد باید پرداخت شود اما برای خرج کردن آن در صورت داشتن حساب پرفکت مانی دیگر کارمزدی کسر نمیشود)
در این قسمت اگر اطلاعاتی که وارد کردید غلط است میتوانید بر روی گزینه edit purchase کلیک کنید و اطلاعات رو تصحیح کنید اما اگر اطلاعات را درست وارد کردید برای تکمیل فرایند ایجاد و خرید ووچر پرفکت مانی بر روی دکمه purchase e-voucher کلیک کنید.

اطلاعات ووچر پرفکت مانی

با انجام این عمل مراحل خرید ووچر تکمیل میشود و در صفحه بعد مانند تصویر زیر اطلاعات ووچر خریداری شده به شما نشان داده میشود.
حال شما میتوانید با استفاده از این ووچر و اطلاعات آن (شماره ووچر و کد فعالسازی) از سایت های پذیرنده پرفکت مانی خرید انجام دهید حسابهایتان را درون آن سایت ها شارژ کنید و یا این کد ها را در اختیار افراد دیگر قرار دهید و به هر ترتیبی از خدمات مورد نظرتان استفاده کنید.

اطلاعات ووچر پرفکتمانی

حالا میتوانید صفحه مورد نظر را ببندید و نگران از دست رفتن اطلاعات آن نباشید. شما میتوانید مجددا به صفحه خرید ووچر مراجعه کنید و در لیست مشخص شده ،ووچر خریداری شده را مشاهده کنید و از امکانات دیگر این لیست استفاده کنید.  
همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید شما میتوانید با وارد شدن به بخش more details اطلاعات ووچر و کدهای آن را مشاهده کنید.
در بخش print میتوانید از اطلاعات ووچر خود پرینت بگیرید.
در بخش Email میتوانید اطلاعات ووچر را به ایمیل خودتان یا فرد دیگری ارسال کنید.
در بخش sent to mobile phone میتوانید اطلاعات ووچر پرفکت مانی را به موبایل خود و دیگران پیامک کنید و با استفاده از گزینه Return میتوانید مبلغ ووچر را به حساب خودتان بازگردانید که البته کارمزد کسر شده برگشت داده نخواهد شد.

امکانات ووچر پرفکت مانی

خب تا اینجای کار با نحوه ایجاد و خرید ووچر آشنا شدید حالا با ادامه آموزش همراه باشید تا نحوه استفاده و خرج کردن ووچر را نیز فرا بگیرید.
فرض کنید شما از سایت هایی که خدمات پول های الکترونیکی را ارئه میدهند دلار پرفکت مانی خریداری کرده اید و آنها به شما یک ووچر ارائه میدهند و کدها و رمزهای آن را در اختیار شما قرار میدهند.
حال شما میتوانید این ووچر را در سایت های پذیرنده پرفکت مانی خرج کنید اما شاید مبلغ ووچر بیش از نیاز شما باشد ولی با این حال نگران مابقی اعتبار آن نباشید زیرا اگر مبلغ استفاده شده کمتر از اعتبار ووچر باشد مشکلی پیش نخواهد آمد و مابقی اعتبار در ووچر باقی خواهد ماند.  
بطور مثال زمانیکه شما بخواهید این ووچر را در سایت های پذیرنده پرفکت مانی مثلا سایت فامیلی کلیکس خرج کنید بعد از طی کردن مراحل اولیه و انتخاب متد پرفکت مانی و وارد کردن مبلغ مورد نظر با مراحل زیر مواجه خواهید شد و همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید شما دو گزینه برای انتقال پول به سایت مورد نظر را دارید.
گزینه اول حساب پرفکت مانی هست به این معنی که شما با انتخاب این گزینه مبلغ مورد نظر را مستقیم از حساب پرفکت مانی خود پرداخت میکنید.
اما گزینه دوم ووچر میباشد و شما با انتخاب این گزینه میتوانید با وارد کردن اطلاعات ووچر مبلغ مشخص شده را به سایت مورد نظر واریز کنید.
بنابراین گزینه e-voucher را انتخاب میکنیم و دکمه make payment را میزنیم.

آموزش خرید با ووچر پرفکت مانی

در مرحله بعد همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اطلاعات واریز به شما نشان داده شده است
و در ادامه از شما سوال شده است که آیا حساب پرفکت مانی دارید یا خیر.
درصورتیکه حساب پرفکت مانی دارید گزینه Have Account را انتخاب کنید و اطلاعات حساب خود را وارد کنید زیرا در این صورت کارمزدی برای این انتقال پرداخت نخواهید کرد.
اما اگر حساب پرفکت مانی ندارید باید گزینه Don’t have account را انتخاب کنید و بعد از آن در کادرهای مربوطه نام خود، نام کشور و ایمیلتان را وارد کنید و کد کپچا را نیز وارد کنید و بر روی گزینه Make Payment کلیک کنید.

واریز پول با ووچر پرفکت مانی

در مرحله بعد مجددا اطلاعات پرداخت را به شما نشان میدهد و همچنین کارمزد این انتقال قابل مشاهده است که در این انتقال به دلیل نداشتن حساب پرفکت مانی حدودا 2 درصد میباشد.
در این مرحله شما باید در کادر های مربوطه اطلاعات ووچر خود را وارد کنید و بر روی دکمه Confirm Payment کلیک کنید تا مبلغ مورد نظر از اعتبار ووچر کسر گردد و به حساب شما در سایت مورد نظر واریز شود.

روش استفاده از ووچر پرفکت مانی

همچنین اگر بخواهید میتوانید تمامی یا بخش باقی مانده مبلغ ووچر را نیز در صورت داشتن حساب به حسابتان در پرفکت مانی انتقال دهید.
برای این کار وارد حساب پرفکت مانی خود شوید و از منوی بالای صفحه وارد بخش Deposit شوید.

واریز ووچر پرفکت مانی به حساب

همانطور که در تصویر پایین مشاهده میکنید این بخش هم مانند بخش withdraw گزینه های مشابهی دارد با این تفاوت که بخش whitdraw برای برداشت پول هست و بخش Deposit برای واریز پول میباشد.
حال برای واریز اعتبار ووچر مورد نظر بر روی گزینه e-voucher کلیک کنید.

باقی ماننده اعتبار ووچر پرفکت مانی

در مرحله بعد شما باید اطلاعات ووچر را در کادرهای مربوطه وارد کنید و اعداد مشخص شده کپچا در تصویر را نیز در کادر مشخص وارد کنید و بر روی دکمه Activate an e-voucher کلیک کنید.

کدهای ووچر پرفکت مانی

در مرحله بعد همانطور که در تصویر زیر میبینید در جلوی عبارت Amount مقدار اعتبار ووچر را به شما نشان داده است و شما باید در بخش Account و از کادر کشویی حسابی را که میخواهید اعتبار ووچر به آن منتقل شود را انتخاب کنید که معمولا همان حساب دلاری میباشد که با حرف (U) آغاز میشود.
بعد از انتخاب حساب بر روی گزینه Complete Activation کلیک کنید.

انتقال پول با ووچر پرفکت مانی

در نهایت شما با یک پیام تبریک مواجه میشوید که به شما میگوید حساب شما توسط ووچر شارژ گردید.

perfect money e-voucher

خب دوستان تمامی آموزش های ضروری درباره ووچر پرفکت مانی در این مطلب گنجانده شد.


امیدواریم این آموزش برایتان مفید واقع شود


مدیریت سایت کلیکسوری

اشتراک در
من را با خبر کن از
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات